o mnie

27a.jpg

Obecnie, od sierpnia 2008, znów jestem w Singapurze! I to na jakiś czas. Dostałam stypendium ROAR/Research scholarship i rozpoczęłam studia doktoranckie z ekonomii w Economic Growth Center, Division of Economics przy Nanyang Technological University.

Od czerwca 2008 jestem magistrem ekonomii. Skończyłam studia Development Economics na Uniwersytecie Warszawskim. Moja praca („Influence of intra-provincial inequalities on economic growth in China”) porusza problem nierówności ekonomicznych w Chinach.

Studia Development Economics były o tyle ciekawe i inne od typowych studiów w Polsce, że po pierwsze, były po angielsku, a po drugie cały ‘rok’ to 12 osób z różnych krajów i kontynentów (z Europy, Afryki, Azji, Ameryki Płn. i Płd.). Wspaniałe doświadczenie! Informacje o studiach MADE znajdziesz tutaj. A poniżej MADE, pierwszy rok studiów.

Development Economics students with Prof. Caruso XI/2006

Od lewej: Ania, Erita, Wisdom, Blas, ja, Luke, Prof. Caruso, Elizabeth, Joanna, Winfield, Seidu, Gilbert, Olexiy.

W lipcu 2006 obroniłam pracę inżynierską na Politechnice Warszawskiej. Więc jestem też inżynierem! Kto by pomyślał.. Moja specjalizacja to informatyczne systemy zarządzania. W 2006 roku studiowałam w Nanyang Technological University w Singapurze gdzie powstawał mój projekt inżynierski z zakresu zastosowania technologii JavaSmartCard.

I tak wyszło, że jestem z powrotem w Azji. Chyba po prostu mi się spodobało. Poza tym zainteresowałam się tą kulturą i relacjami ekonomicznymi Azja-Zachód i Azja-Polska. Singapur to wspaniałe miejsce, gdzie Wschód spotyka sie z Zachodem, perła Azji. Dlatego myślę, że to ciekawe miejsce na doktorat i zdobywanie oprócz książkowej wiedzy, wiedzy życiowej.

Moją pasją są podróże i fotografia.

Currently, since August 2008, I’m back to Asia! I received a ROAR/Research scholarship and I began my PhD studies by research in Economic Growth Center, Division of Economics in Nanyang Technological University, Singapore. Just before that, in June 2008 I graduated from the Development Economics Master’s programme in Warsaw University. Photo of MADE students is attached above. In 2006 I graduated from Warsaw University of Technology in Poland, engineering studies in IT systems of management. Also in 2006 I was studying in Singapore and working on my engineering project. It was the first time I have visited this exotic country and fell in love with it.

I’m originally hailing from Terespol, a very small town on the eastern border of Poland.
I have a passion for world traveling, which has taken me all around Poland, the United States, Europe, India and Asia.